Jesteśmy zawsze dostępni dla Ciebie

Polecane Atrakcje okolic

 • Home
 • /
 • Atrakcje okolic Sosnowego Gaju
 • Chojnice. Starówka z klimatem

  Chojnice - Starówka z duszą

  Chojnice to "Brama Kaszub", ponieważ leży na dawnym trakcie Berlin - Królewiec w potocznym języku zwanym "berlinką". Zachowanie z czasów średniowiecza układu ulic oraz liczne odrestaurowane kamienice, nadają osobliwy urok miastu. Dba się także, aby nowopowstałe budynki budowano w stylu miasta. Na rynku stoi neogotycki Ratusz Miejski, piękna stylizowana fontanna, które ściągają licznych turystów, niejednokrotnie wykorzystuje się również chojnicki rynek, jako tło do pięknych fotografii ślubnych i nie tylko. W pobliżu znajduje się Brama Człuchowska z Muzeum Historyczno-Etnograficznym bogatym w zbiory haftów kaszubskich i eksponatów archeologicznych.
  Oczywiście miasto rozwija się prężnie i poza historyczną stroną zaprasza również do kina 3D, Parku Wodnego, Galerii, Teatru, Parku 1000-lecia z świetnie przystosowaną, dla rodzin i odpoczywających, powierzchnią. Przy Rynku i w całym mieście liczne są restauracje, hotele. W Chojnicach znajdziesz także sale taneczne, bankietowe, kręgielnię.

 • Chata Kaszubska w Jagliach

  Chata Kaszubska w Jagliach

  Miejscowość Jaglie znajduje się ok. 10 KM od Agroturystyki w Sosnowewym Gaju. Znajdują się tu prace regionalne związane z Kaszubami, jakie udało się zebrać przez kilkadziesiąt lat. Dzieła nawiązują do tradycji kaszubskiej pokazanej w rzeźbie, hafcie i innych materiałach.

  Chata jes odwiedzana przez turystów z całego kraju, którzy chcą bliżej zapoznać się z dziełami twórców ludowych. Na budowę Chaty mieszkańcy czekali od lat osiemdziesiątych. Po wielu rozmowach, spotkaniach i negocjacjach wiecha zawisła w drugiej połowie 2003 roku i do dnia dzisiejszego zbiory powiększają się.

 • Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego

  Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego

  Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach to tzw. "centrum kultury regionalnej", gdzie znajdziesz pamiątki z terenu Swornegaci i okolic. W określonym czasie trwają na terenie Domu kiermasze i jarmarki rękodzieła. Można w sposób bezpośredni przyjrzeć się kaszubskiej historii i tradycji.

  W krytym strzechą budynku odbyło się już wiele wystaw, m.in.:
  - "Bitwa pod Grunwaldem" (płaskorzeźba H. Merchel Chojnice),
  - Obrazy R. Szyszki,
  - Obrazy K. Marciniak,
  - Grafiki W. Kowalskiego,
  - Zdjęcia „Przyroda i Kultura Ziemi Zaborskiej” Z. Gierszewskiego.

 • Kaszubska Marszruta

  Kaszubska Marszruta

  To wytyczone na terenie powiatu chojnickiego ścieżki, szlaki rowerowe prawie na całej swej długości wydzielone z głównych tras. Prowadzą tuż przy ulicy lub głębiej w lasach. Kaszubska Marszruta podzielona jest na 4 szlaki:

  ŻÓŁTY - Jezioro Chrzykowskie » Charzykowy » Wolność » Łukomie » Kopernica » Babilon most » Chociński Młyn » Swornegacie » Drzewicz » Czernica » Męcikał Struga » Męcikał » Dąbrówka » Duża Klonia » Mylof » Rytel Dworzec » Rytel » Gutowiec » Nieżurawa » Czersk ok. 67 km długości

  ZIELONY - Chojnice » Klawkowo » Powałki » Kłodawka » Mylof » Okręglik » Giełdon » Czarniż » Kinice » Kosobudy » Brusy » Żabno » Męcikał - ok. 42 km długości

  CZERWONY - Charzykowy » Stary Młyn » Funka » Bachorze » Małe Swornegacie » Chociński Młyn » Swornegacie » Drzewicz » Wielkie Chełmy » Czyczkowy » Brusy-Jaglie » Brusy » Kosobudy » Chłopowy » Bielawy » Sienica » Czersk - ok. 56 km długości

  CZARNY - Konarzyny » Żychce » Nowa Karczma » Kiełpin » Binduga » Nierostowo » Zielona Chocina » Jonki » Zielona Huta » Chociński Młyn » Konarzynki » Konarzyny - ok. 33 km długości

 • Park Narodowy Bory Tucholskie

  Park Narodowy Bory Tucholskie

  Bory Tucholskie to ogromny teren z przewagą borów sosnowych. Zajmuje blisko 3 tys. km² i sięga dorzecz Brdy, Wdy, Równiny Tucholskiej, Równiny Charzykowskiej. Różnorodność natury lasów spowodowała wyróżnienie Borów Tucholskich jako: park narodowy, rezerwat biosfery, obszar Natura 2000.

  Bory Tucholskie przyciągają krajobrazem licznych lasów, czystych jezior, świeżym powietrzem, spokojną aurą otoczenia, fauną i florą, w sezonie wielkim grzybobraniem, wędkarską różnorodnością gatunków. To tereny doceniane w Europie - zwane "Płucami Północy".

 • Szymbark

  Szymbark

  Mała miejscowość, która ściąga rzeszę turystów do "Odwróconego Domu", licznych atrakcji przy tym, z kaszubską kulturą w tle. Zimą pobliska Wieżyca zaprasza na szaleństwo na stoku dla zapalonych narciarzy. Na południe znajduje się Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. A przez samą wieś prowadzi turystyczny Szlak Wzgórz Szymbarskich.